Istenmeyen gebeliğe cytotec

İstenmeyen Gebeliği Sonlandıran İlaç Cytotec

Herhangi bir nedenden ötürü istenmeyen gebeliği sonlandırma da cytotec oldukça etkili bir ilaç olarak öne çıkar. Cytotec dünya çapında çok sayıda ülkede kullanılmaktadır. ABD’nin sağlık bakanlığınca (FDA) onaylanmış güvenilir bir ilaçtır. Türkiye’deki devlet hastanelerinin kadın doğum polikliniklerinde sağlık açısından risk teşkil edebilecek hamileliklerin sonlandırılması amacıyla ilaç kullanımlı düşük yöntemlerinde düşük ilacı cyototec kullanılmaktadır.

Cyototec İlacı Kullanımının Avantajları

Cytotec düşük hapı kullanımı dilaltına konulup emilme yöntemiyle gerçekleştirilir. İçeriğindeki misoprostol maddesinin, rahim kasılmalarına sebebiyet vermesi sonucunda açılan rahim ağzı mevcut gebeliği tutmayarak düşük olayının gerçekleşmesine sebebiyet verir. Böylece herhangi bir kürtaj müdahalesine gerek kalınmadan düşük olayı gerçekleştirilmiş olur.

Bu ilacın en büyük avantajı kürtaj psikolojisi yaşamadan gebeliğin sonlandırılmasını mümkün kılıyor olmasıdır. İstenmeyen gebeliği sonlandırma da güvenle kullanılabilecek bir ilaç olup Dünya Sağlık Örgütü tarafından kullanımı onaylanmıştır. Cytotec düşük hapı kullanarak istenmeyen gebeliği anestezi hissi olmadan sonlandırabilir, kendi kendinize rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Kürtaj masasına yatma gibi bir dert yaşatmaz. Gebeliğin erken haftalarında kullanılabilir. Daha az ağ ve sancılı bir düşük süreci yaşatır. Enfeksiyon kapma gibi bir risk oluşmaz.

Cytotec Yan Etkileri Olan Bir İlaç Mıdır?

Cytotec misoprostol kullanımları sonucunda ortaya çıkmış bir yan etkiye rastlanmaz. İlacı aldıktan sonra düşük etkileri görülür. Kendi kendisine düşük ilacı alımları neticesinde düşük yapan kişilerde ishal, kusma, mide bulantısı, ateş, kanama, titreme ve kasıklarda sancı, ağrı belirtileri ortaya çıkar ve bunlar düşük sürecinin yaşanması sebebiyle ortaya çıka olumsuz ve geçici ve olağan etkilerdir. Düşüğün gerçekleşmesinden sonra görülen tüm etkiler sona erer.

Cytotec Düşük İlacı Gebeliğin Hangi Dönemlerinde Kullanılmalıdır?

Gebelik sonlandırma da son derece güvenli bir ilaç olan Cytotec misoprostol ilacını gebeliğin 10 ila 12’inci haftalarında kullanmak gerekir. Ancak gebeliğiniz 10-12 haftadan daha fazla bir sürece sahip ise Cytotec düşük ilacı veya benzeri hiç bir ilacın kullanılması tavsiye edilmez. 12 haftayı aşan haftalarda asla Cytotec düşük hapı kullanmamalısınız.

Cytotec Misoprostol kullanımı Sonrası Düşük Ne zaman Başlar?

İlacın alımından sonra düşük belirtilerinin ortaya çıkması ortalama olarak 4 saatte gerçekleşir. Ancak bu süreç kişiden kişiye farklılık göstererek 4 saatten daha erken ya da geç ortaya çıkabilmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*